3 września 2022

Narodowe Czytanie 2022

Rano w ogrodzie Biblioteki Można było wziąć udział w Narodowym Czytaniu. Podczas tegorocznej, jedenastej już odsłony czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wśród zaproszonych gości, którzy przedstawiali wybrane utwory naszego wieszcza znaleźli się przedstawiciele tarnogórskiego Urzędu Miasta pani Beata Piegza (Radna Miasta) oraz pani Ewa Kulisz (Rzecznik Prasowy – Pełnomocnik ds. Mediów i Komunikacji Społecznej). Swoją muzyczno – słowną interpretację zaprezentowała młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana. Dowcipną wersję utworu Adama Mickiewicza zaprezentowała też amatorska grupa teatralna „Korek” działająca przy przedszkolu nr 26 w Tarnowskich Górach.