29 czerwca 2023

Spotkanie autorskie z Wołodymyrem Arieniewem

Wczoraj (29 czerwca) w naszej Bibliotece miało miejsce spotkanie z Wołodymyrem Arieniewem, Ukraińskim pisarzem science-fiction, krytykiem, publicystą, tłumaczem pochodzącym z Kijowa. Autor opowiedział o tym, jak doszło do napisania książki „Pan małodobry”, która miała tego dnia swoją premierę i jak pozyskiwał informacje przydatne do jej napisania. Nie brakowało wzmianek na temat dawnych metod karania ludzi (o czym mówi też książka) oraz pokazywania ciekawostek związanych z książką jak ilustracje lub słowniczek. Zarówno autor, jak i jego wydawca pan Aleksander Kusz z wydawnictwa Almaz przyznali, że zaangażowanie Wołodymyra w powstawanie książki było całościowe i nie ograniczało się do napisania tekstu. Nasz gość opowiedział również o swoich wrażeniach z pobytu w Tarnowskich Górach i odniesieniach w swojej powieści do miasta w którym był dopiero pierwszy raz.