11 listopada 2023

Marcinki 2023

W sobotę po raz kolejny w naszej Bibliotece organizowane były obchody dnia św. Marcina. Cała uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem dla dzieci w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach przygotowanym przez uczniów I LO im. S. Sempołowskiej, w Tarnowskich Górach. Podczas teatrzyku śpiewane były piosenki, w których wykonaniu czynnie uczestniczyli najmłodsi. Następnie wszyscy powitaliśmy św. Marcina na koniu, który poprowadził nas ulicami miasta na teren Biblioteki. Podczas pochodu panowała radosna atmosfera. Po dotarciu do ogrodu Biblioteki, dzieci mogły poczęstować się rogalami, a na wszystkich czekała ciepła herbata oraz miejsce przy ognisku. Również i tu nie zabrakło wspólnego śpiewania. Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział. Zapraszamy ponownie za rok.

Dziękujemy parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach za współorganizację wydarzenia, uczniom I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach za przygotowanie przedstawienia, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu za pomoc przedmedyczną, Ośrodkowi Jeździeckiemu „Gonitwa” za cudnego św. Marcina, Policji w Tarnowskich Górach za zabezpieczenie pochodu oraz Achimowi Pe. za nagrywanie wydarzenia dronem.