23 listopada 2023

„Motocyklowa wyprawa do Szkocji” – spotkanie z Jolantą i Grzegorzem Łasickimi

Jolanta i Grzegorz Łasiccy byli gośćmi czwartkowego spotkania w naszej Bibliotece, które było organizowane wspólnie z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podróżnicy opowiadali o swojej dwutygodniowej motocyklowej wyprawie do Szkocji, podczas której pokonali ponad 2350 km. Codziennie przejeżdżali ok. 250-300 km, by mieć czas także na zwiedzanie tego kraju kapryśnej pogody. Podróż motocyklem trwała bez względu na pogodę, gdyż trzeba być twardym i jechać nawet między kroplami deszczu. Państwo Łasiccy zaprezentowali uczestnikom zebranym w Bibliotece nie tylko prezentację multimedialną, okraszoną ciekawymi opowieściami, ale również film z podróży. Dzięki temu mogliśmy poczuć, jak to jest poruszać się motocyklem i to po lewej stronie jezdni.