9 grudnia 2023

„Sześć kolorów herbaty” – spotkanie z Rafałem Przybylokiem

W sobotę (9 grudnia) w naszej Bibliotece wszyscy miłośnicy herbaty mogli wziąć udział w prawdziwej uczcie, i to nie tylko dla podniebienia. Nasz gość, pan Rafał Przybylok (z kanału Czajnikowy.pl na portalu YouTube) opowiedział nam o różnych rodzajach herbaty oraz różnicach w ich pozyskiwaniu. Wielu z nich towarzyszą wyjątkowe legendy, które często związane są z ich orientalnymi nazwami. Pan Rafał opowiedział nam m. in. o Żelaznej Bogini Miłosierdzia, czyli herbacie oolong Ti Kuan Yin oraz o procesie wieloletniego powstawania Pu-erh Man Long. Mogliśmy oglądać proces parzenia każdej z herbat oraz ich posmakować. Nasz gość pod koniec spotkania rozdał kilka egzemplarzy swojej książki i chętnie odpowiadał na liczne pytania publiczności.