7 grudnia 2023

„Zdrowe dno miednicy to zdrowy kręgosłup, czyli jak zadbać o swoje ciało”

Czwartkowym popołudniem w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie z Eweliną Wasylów-Petit, fizjoterapeutką uroginekologiczną, pt. „Zdrowe dno miednicy to zdrowy kręgosłup, czyli jak zadbać o swoje ciało” w ramach spotkania „Fitness z książką”. Nasz gość poruszył niezwykle ważny, choć często lekceważony problem mięśni dna miednicy. Nie dotyczy on tylko kobiet, ale na wydarzeniu – w związku z obecnością tylko pań – skupiono się na żeńskich problemach. Pani Ewelina, wykorzystując modele anatomiczne, zdjęcia i własne ciało, pokazała, jak ważne jest uaktywnienie mięśni dna miednicy. Ciekawym elementem spotkania była możliwość wykonania ćwiczeń pod okiem tej fizjoterapeutki uroginekologicznej. Padło wiele praktycznych porad i wskazówek dotyczących treningu mięśni dna miednicy, a także wpływu na nie postawy ciała, przeżywanych emocji oraz ciąży.

Przedstawiamy tytuły książek o tematyce dna miednicy polecane przez naszego Gościa:

– Mięśnie dna miednicy bez tabu. Zadbaj o swój komfort i ciesz się życiem.

Autor: Jane Simpson

– Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Autor: Kamila Raczyńska-Chomyn, Ewelina Tyszko-Bury

– W drodze do istoty kobiecości. Trening dna miednicy.

Autor: Yvonne Keller, Judith Krucker, Marita Seleger

– GinekoLOGICZNIE