2 lutego 2024

„Portret kobiecy” – wernisaż obrazów Michała Ogińskiego

W piątek (2 lutego 2024 r.) odbył się wernisaż obrazów Michała Ogińskiego zgromadzonych na wystawie pt. „Portret kobiecy”. Podczas spotkania licznie zgromadzeni goście mieli okazję zapoznać się z twórczością artysty, porozmawiać z nim oraz podzielić się swoimi opiniami na temat obrazów, które mieli już okazję widzieć, a także zakupić. Nie brakowało prawdziwych fanów malarstwa pana Ogińskiego, którzy jego dzieła noszą wydrukowane np. na ubraniach.

Jak zaznaczył artysta słowo „wernisaż” pochodzi od słowa vernis („lakier”) i w dawnych czasach właśnie podczas otwarcia wystawy lakierowano obrazy, nadając im ostateczny wygląd. Idąc tą tradycją pan Ogiński zawerniksował obraz znajdujący się na plakacie wydarzenie i tym zakończył wydarzenie.