13 lutego 2024

Spotkanie z Piotrem Polkiem

Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć w naszej Bibliotece pana Piotra Polka, aktora teatralnego, filmowego, serialowego oraz muzyka. Podczas spotkania nasz gość opowiedział o swoich śląskich korzeniach i drodze, jaką pokonał, by stać się artystą, którego dziś znamy. Nie brakowało wspomnień z rodzinnych Kalet oraz anegdot z wczesnych, młodzieńczych lat. Dowiedzieliśmy się co nieco o wielu pasjach pana Piotra, takich jak np. meblarstwo oraz jak wyglądał jego czas spędzony we Francji. Nie zabrakło rozmów na temat ról przez niego odgrywanych i ciekawych historii z nimi związanych. Pomimo, że spotkanie utrzymane było w luźnej i zabawowej atmosferze, nie zabrakło refleksji nad istotą aktorstwa i wartością płynącą nie tylko z sukcesów, ale i też porażek. Wieczór zakończył się niespodzianką dla naszego gościa, a mianowicie prośbą o krótki występ na akordeonie w parze z dawnym kompanem z zespołu muzycznego. Nie zabrakło czasu dla publiczności. Pan Piotr chętnie odpowiadał na pytania, podpisywał płyty oraz pozował do zdjęć.

Rozmowę z Piotrem Polkiem przeprowadził Mariusz Jarzombek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.