21 marca 2024

„Holenderskie wakacje, czyli rejs kanałami” – spotkanie podróżnicze z rodziną Słota

Wczoraj odbyło się w naszej Bibliotece kolejne spotkanie podróżnicze organizowane wraz z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tym razem naszymi gośćmi byli pani Alicja Pacześniak-Słota, jej mąż Lech oraz ich córki Dobrawa i Weronika. Opowiedzieli oni o swojej podróży jachtem po kanałach i jeziorach Holandii. Dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się ich rodzinna pasja do żeglugi, jakie stanowiska zajmowali zgodnie z ukończonymi kursami, oraz kto z rodziny tak naprawdę nie umie pływać.

Wraz z ich opowieściami i zdjęciami przenieśliśmy się do malowniczych miejscowości Holandii, takich jak Grou, Sneek, Lemmer czy Heeg. Nie zabrakło historii o łowieniu ryb oraz otwieraniu mostu specjalnym guzikiem.

Publiczność z zainteresowaniem dopytywała o szczegóły dotyczące np. zapachów kanałów czy przechowywania jachtu zimą.