29 lutego 2024

Rola przekonań w budowaniu dobrych relacji

Czwartkowe spotkanie „Rola przekonań w budowaniu dobrych relacji” było drugim z cyklu „Komunikacja kluczem do budowania dobrych relacji”. Pani Justyna Rudawska, radca prawny i mediator sądowy, przybliżyła zagadnienie różnego rodzaju przekonań na licznych przykładach. Zwróciła uwagę na to, skąd biorą się w nas przekonania i czy są one dla nas wspierające, czy niewspierające. Podkreśliła też, że możemy, a nawet powinniśmy, pracować nad przekonaniami, stosując przykładowo metodę czterech pytań lub metodę zapisu obrazu z kamery.

Publiczność chętnie wchodziła w interakcję z prowadzącą. A na koniec zebrani w Bibliotece dostali materiały dotyczące omawianego tematu, tak jak podczas zeszłego spotkania.