14 marca 2024

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Matwij

Wczoraj w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Matwij. Pisarka opowiedziała nam, co spowodowało, że napisała pierwszą książkę, jak wyglądało wydawanie następnych oraz o planach na kolejne. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda jej proces twórczy. Nie zabrakło rozmów na temat historii zamieszczonych w książkach pani Małgorzaty, która mówiła o zgłębianiu tematu oszustw internetowych oraz o odkrywaniu uroków i ciemnych stron zagranicznych terenów Afryki i Andaluzji. Spora część rozmowy dotyczyła książki „Wadliwy gen”. Autorka opowiadała o jej postrzeganiu nieoczywistej samotności, takiej, gdy teoretycznie jest się otoczonym bliskimi. Nie ukrywała też, że jej książka ma spełniać rolę terapeutyczną i prowadzić do samouświadomienia.

Kolejne książki Małgorzaty Matwij zostaną wkrótce wydane, a my zachęcamy do sięgnięcia po te, które znajdują się w naszych zbiorach, i te, które za niedługo do nich dołączą.