11 marca 2024

Wernisaż i wystawa grafik Kajetana Srokosza pt. „Wspólny język”

8 marca br. odbył się wernisaż wystawy ilustracji cyfrowych autorstwa Kajetana Srokosza pt. „Wspólny język”, który urozmaicił koncert muzyki relaksacyjnej w wykonaniu Helenhof.

Kajetan Srokosz to tarnogórski projektant, absolwent Politechniki Śląskiej i obecny student Wzornictwa na ASP w Katowicach. Prezentowane na wystawie prace stanowią próbę uchwycenia liter alfabetu ukraińskiego w formie zestawu kolorowych bloków, przywodzących na myśl obiekty z żywicy epoksydowej. Dzieła nawiązują do idei autorek projektu „33 Letters for Ukraine”. Architektoniczny sposób przedstawiania brył oraz barwny charakter ilustracji mają zachęcić do bliższego poznania alfabetu ukraińskiego.

Wystawa potrwa do 28.03.2024 r. Zapraszamy do Galerii Antresola w naszej Bibliotece.