12 kwietnia 2024

„Camino – droga, która wzywa” – spotkanie z Wojciechem Warzechą

W piątek (12.04.2024 r.) w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie z panem Wojciechem Warzechą, podróżnikiem i autorem bloga „Z plecakiem bez biura” oraz książki „Camino pierwszy raz, czyli jak przygotować się do drogi”. Podczas spotkania pt. „Camino – droga, która wzywa” pan Wojciech opowiedział nam o swoich licznych wędrówkach do Santiago de Compostela (łącznie było ich 8) i tych, które są dopiero w jego planach. Skonfrontował też swoje doświadczenia z lękami, jakie mają ci, którzy boją się wyruszyć pierwszy raz na Camino. Opowieść obfitowała w liczne wskazówki dotyczące przygotowania plecaka, znajdowania noclegu czy nawet sprawnego wysuszenia butów. Podczas prelekcji mogliśmy usłyszeć u urokach i wadach poszczególnych tras oraz o ludziach, których tam spotkał.