4 kwietnia 2024

„Dlaczego właśnie tak się komunikujemy i tworzymy relacje” – spotkanie z Justyną Rudawską i Anną Dankowską

4 kwietnia w naszej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu spotkań dotyczących komunikacji. Tym razem Justynie Rudawskiej towarzyszył gość w osobie pani Anny Dankowskiej. Pretekstem do spotkania była książka Anne Teachworth pt. „Dlaczego właśnie tak wybieramy partnerów. Rozwojowa droga miłości” wydana przez panią Annę.

Podczas spotkania zatytułowanego „Dlaczego właśnie tak się komunikujemy i tworzymy relacje” dowiedzieliśmy się, jak nasze dzieciństwo i obserwacja par, które nam w jego trakcie towarzyszą, wpływają na naszą zdolność wytwarzania więzi w życiu dorosłym. Poznaliśmy zagadnienie „wewnętrznej pary”, czyli wzorca relacji, do jakiej podświadomie dążymy. Dowiedzieliśmy się również, jak nasza osobowość i rola w związku może się zmieniać w zależności od partnera i stresujących wydarzeń, których doświadczamy w życiu.