21 czerwca 2022

Noc Kupały w Bibliotece

Cóż to był za magiczny wieczór. 21 czerwca w ogrodzie Biblioteki obchodziliśmy Noc Kupały. Pogoda postanowiła cieszyć się razem z nami i wraz z rozpoczęciem imprezy zaświeciło słońce. Do naszego ogrodu przybyło wielu gości, którzy mogli poznać dawne ludowe zabawy, napić się naparu z ziół, upleść wianek, a nawet puścić go potem na wodzie w nadziei na przyszłe powodzenie. Odwiedzający mogli zaopatrzyć się w wyjątkowe wyroby przybyłych do Biblioteki rękodzielników. Wraz z zachodzącym słońcem rozpoczęła się finałowa część imprezy, czyli koncert Kapeli Fedaków. Nasi artyści porwali publiczność do tańca i wspólnej zabawy, grając tradycyjną muzykę z terenów Śląska. Po koncercie, na zakończenie, odbył się pokaz ogniowy w wykonaniu Niny Bierońskiej oraz Tymka Korczyńskiego.