5 października 2023

Spotkanie z Ewą i Bernardem Urbańskimi

Ewa i Bernard Urbańscy byli gośćmi czwartkowego spotkania podróżniczego pt. „Kuba subiektywnie w naszym obiektywie” zorganizowanego w naszej Bibliotece. Trzytygodniowa podróż państwa Urbańskich po Kubie obfitowała w bogate doświadczenie, czego odbiciem są liczne zdjęcia i filmiki prezentowane podczas spotkania. Podróżnicy podzielili się tym, jak upływa codzienne życie Kubańczyków na staniu w kolejkach i przesiadywaniu na murkach przed domami oraz wymyślaniu różnych patentów. Opowiadali także o tym, jak mieszkańcom tej wyspy towarzyszą taniec i muzyka. Zapoznali nas z atrakcjami turystycznymi, ale przede wszystkim zabrali nas w podróż po miejscach nieznanych – ulicach, targach, zakładach pracy i domach Kubańczyków.

Spotkanie było organizowane wspólnie z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Kto jednak nie mógł być na tej prelekcji, może skorzystać z okazji zobaczenia wystawy zdjęć Ewy i Bernarda Urbańskich pt. „Kubańczyków portret codzienny”. Będzie ona dostępna w Galerii Antresola do 31 października w godzinach pracy Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.